Kinetic Money ogłasza, że w harmonogramie uruchomienia doszło do zmian. Pierwotnie premiera tokena (faza Entropy) miała mieć formę Liquidity Bootstrapping Pool. W międzyczasie zespół uznał, że skorzysta z mniej skomplikowanego rozwiązania, inspirując się PRISM Forge. Dzięki temu rozwiązaniu, wszyscy użytkownicy otrzymają tokeny $KNTC po tej samej cenie.

Entropy jest przejrzystym i łatwym do zrozumienia wydarzeniem, które nadal zapobiega powszechnym zagrożeniom związanym z uruchomieniem, takim jak front-running przez boty i przeciążenie sieci.

Łącznie 8 milionów tokenów $KNTC zostanie sprzedanych (8% podaży) i wydanych uczestnikom, którzy wpłacą $UST do puli Entropy. Ilość zdeponowanych tokenów określi cenę $KNTC, co oznacza, że ostateczna cena będzie znana dopiero po zakończeniu wydarzenia.

Entropy będzie przebiegać w dwóch etapach:

Etap 1: Wpłaty i wypłaty (4 dni)

W tym okresie użytkownicy mogą wpłacić dowolną ilość $UST do puli Entropy. Etap pierwszy gwarantuje pełną elastyczność – możesz wpłacać i wypłacać dowolne kwoty w dowolnym czasie.

Etap 2: Tylko wypłaty (24 godziny)

Podczas tego etapu uczestnicy nie mogą już wpłacać nowych środków, a środki wpłacone w pierwszym etapie,  mogą wypłacić maksymalnie jeszcze raz. Wszelkie środki wycofane w tym etapie są nieodwracalne i nie mogą być ponownie wpłacone. Ponieważ w etapie 2 nie można dokonywać wpłat, cena $KNTC w miarę upływu czasu może tylko spadać. Na koniec drugiego etapu użytkownicy otrzymają tokeny $KNTC proporcjonalnie do ilości $UST, które pozostały im w puli.

Ilość UST, które można wypłacić w Etapie 2, będzie się zmniejszać z czasem. Na koniec każdej godziny limit wypłat będzie się zmniejszał o 1/24 (~4,2%) całkowitej kwoty, którą każdy użytkownik posiada na początku Etapu 2. (Przykład: w ciągu pierwszej godziny użytkownik może wypłacić 100%; 95,8% w ciągu następnej godziny; 91,7% w ciągu następnej godziny i tak dalej aż do końca 24-godzinnego okresu).

Wszystkie tokeny $KNTC z tego etapu zostaną wydane natychmiast po zakończeniu fazy Entropy, (nie przewidziano żadnych okresów nabywania uprawnień).

Cena początkowa za jeden $KNTC może być obliczona w następujący sposób:

(Suma $UST w Entropy Vault) / (8 000 000 tokenów $KNTC)

Ilość tokenów $KNTC, którą otrzymuje uczestnik, można obliczyć jako:

($UST uczestnika w Entropy Vault / Suma $UST w Entropy Vault) x (8 000 000 $KNTC)

Znaczenie dla protokołu

Entropy jest drugim ważnym wydarzeniem dla protokołu Kinetic, a większość funduszy zostanie wykorzystana do uruchomienia puli $KNTC/$UST na Astroport. Pozostałe fundusze oraz uzyskane w ten sposób tokeny LP będą przechowywane w skarbcu Kinetic.

Gwarantowany dostęp do skarbca w pierwszym dniu (pomimo początkowego limitu zadłużenia)

Podobnie jak w przypadku wydarzenia Lockdrop, 50% początkowego limitu zadłużenia Kinetic Vault jest zarezerwowane dla uczestników Entropy. Udział w Entropy i/lub Nucleus (Lockdrop) będzie dla użytkowników jedynym sposobem na zagwarantowanie sobie możliwości pożyczenia $kUST zaraz po uruchomieniu Kinetic.

Po 4 dniach Skarbiec zostanie otwarty dla wszystkich użytkowników, jednak nie ma pewności, że limit zadłużenia nie zostanie osiągnięty natychmiast po otworzeniu.

Ponieważ początkowy limit zadłużenia będzie zależał od środków zgromadzonych w programie Phaser (a zatem od kwoty zebranej w ramach lockdrop), ogłosimy go bezpośrednio przed uruchomieniem Kinetic WebApp. Wstępny limit zadłużenia w protokole wyniesie prawdopodobnie 80% środków zgromadzonych w programie Phaser.

Indywidualny limit zadłużenia dla każdego uczestnika Entropy jest obliczany przez:

(Zdeponowane środki użytkownika / Całość zdeponowanych środków) x (50% limitu zadłużenia).

Co mogę zrobić z moimi tokenami $KNTC po zakończeniu Entropy?

Od pierwszego dnia dostępna będzie opcja stakingu. Stakerzy otrzymają co najmniej 37,5% opłat generowanych przez Kinetic (+ zachęty).

Kiedy rozpocznie się wydarzenie Entropy?

Faza Entropy zostanie uruchomiona zaraz po zakończeniu fazy Nucleus (6 kwietnia).

Co dalej

W ciągu najbliższych dwóch dni zespół udostępni jeszcze dwa bardzo istotne artykuły.

  • Rozdział 5: Tokenomia $KNTC
  • Rozdział 6: The Phaser.

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl