W dniu dzisiejszym na oficjalnym Twitterze TFL pojawiła się informacja o zakończeniu głosowania nad IBC.

Poniżej szczegóły wiadomości.

Propozycja 128, aby zainicjować IBC na Terra została zaakceptowana, co oznacza, że IBC jest już w mainnecie Terra.

Link do głosowania: https://station.terra.money/proposal/128

Bądźcie czujni, ponieważ niebawem kanały przekaźnikowe zostaną skonfigurowane, a użytkownicy będą mogli rozpocząć transfer tokenów pomiędzy Terrą a ekosystemem Cosmos bezpośrednio z Terra Station.

IBC jest standaryzowaną ścieżką do przesyłania dowolnych wiadomości pomiędzy łańcuchami kompatybilnymi z IBC, w szczególności łańcuchami Cosmos SDK, gdzie IBC jest natywną funkcją. 

Standaryzacja protokołów komunikacyjnych leży u podstaw Internetu, i jest to podstawowy element @cosmos.

Przy tak wielu mostach w kryptowalutach łączących niegdyś odizolowane blockchainy w tętniący życiem, połączony ekosystem, naturalne jest, że użytkownicy będą dążyć do standaryzacji, szczególnie w przypadku fragmentarycznych rozwiązań mostowych.

Dla Terra, IBC toruje międzyłańcuchowe autostrady DeFi z $UST jako wiodącym stablecoinem. 

Transfery aktywów, dowody dostępności danych i inne mogą być bezproblemowo przenoszone pomiędzy łańcuchami Terra i łańcuchami obsługującymi IBC w ekosystemie Cosmos.

Czas podnieść bramy antypowodziowe i zalać Cosmos przez $UST i $LUNA.

Witamy w IBC.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl