Jest to tłumaczenie artykułu, podsumowującego ostatnie wydarzenia związane z mintowaniem GP, road mapą oraz GalacticDAO.

Oryginał możecie znaleźć pod tym adresem:
Community Update #3 | GalacticDAO and Roadmap + Mint Recap

Mintowanie Galactic Punków

Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w mintowaniu Punków. Czapki z głów dla RandomEarth za zapewnienie wspaniałych wrażeń z mintowania.

Podsumowanie

Mintowanie, które rozpoczęło się o 15:00 czasu polskiego dla członków Whitelisty Społeczności (Pierwsi Galaktyczni Osadnicy). Następnie o godzinie 17:30 czasu polskiego została uruchomiona runda dla osób z Whitelisty Publicznej, która została wyprzedana w około 8 minut po rozpoczęciu. Nigdy nie doszło do Rundy Mintowania Publicznego

Prawie wszyscy spośród 1000 „Pierwszych Galaktycznych Osadników” z powodzeniem dołączyli do Whitelisty Społeczności. Dzięki naszym staraniom w zakresie tworzenia whitelist, boty zostały skutecznie powstrzymane.

Fajna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę — „W czasie mintowania pojawił się pierwszy w historii blok Terra z ponad 1000 transakcjami” — (jak napisał na Twitterze larry0x). Mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się więcej analiz.

Spośród 10,921 galaktycznych punków wymintowano 10,653 przez społeczność i uczestników sprzedaży. Pozostałe 268 zostało airdropowanych do Pylon Protocol (na loterie), do rezerw społeczności DAO, zwycięzców zawodów i konkursów, członków TFL, zespołu i Galaktycznych moderatorów.

10,921 Galactic Punków oraz metadane ich cech zostały wygenerowane losowo i przypisane do numerów seryjnych (#). Co więcej, te numery seryjne zostały zaszyfrowane w taki sposób, że kolejność tworzenia nie była skorelowana z numerem punka. Na przykład 268 sztuk z airdropu zostało wykonanych jako pierwsze, ale zawierało losowy dobór numerów seryjnych, aby zachować uczciwość.

Problemy

Podczas mintowania zauważyliśmy dwa powtarzające się problemy: jeden dotyczył użytkowników próbujących uiszczać opłaty w UST, a drugi dotyczył użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

Chociaż opłaty uiszczane w $LUNA wydawały się działać dobrze, z $UST bywało różnie, a platforma mobilna miała pewne problemy z łącznością. Serdecznie przepraszamy każdego, kto mógł tego doświadczyć.

Ciężko pracowaliśmy, aby podejść do tej premiery w uczciwy sposób i współczujemy tym, którzy znaleźli się na białej liście, ale nie mogli wymintować punku z powodu powyższego. Jeśli ci się to przydarzyło… — zachęcamy Cię do wzięcia udziału w loteriach Pylon, nadchodzących konkursach i wypatrywania Galactic Punków, które Ci się podobają na rynku wtórnym.

Zespół ciężko pracował, aby zapobiec takim sytuacjom, ale normalnym jest, że pojawiają się różne nieprzewidziane problemy. NFT i ich infrastruktura są wciąż stosunkowo nowe na Terra. Wierzymy, że to dopiero początek, a potknięcia po drodze są czymś normalnym. Dołożymy wszelkich starań, aby wyciągnąć z nich lekcje, zarówno pod kątem społeczności, jak i w zakresie technicznym.

Rzadkość i handel

Udostępniliśmy oficjalną tabelę cech „GP_Traits.pdf” na naszym Discordzie na kanale #rarity. Znajdziesz w nim częstość występowania oraz procent każdej cechy.

Jest to obecnie jedyne zweryfikowane narzędzie, mimo że członkowie społeczności próbowali uczynić je bardziej przyjaznym dla użytkownika, tworząc narzędzia takie jak kalkulator od @wengzilla

Planujemy wprowadzić bardziej estetyczną, oficjalną tabelę cech. Dodatkowo giełda NFT RandomEarth będzie obsługiwać wbudowane filtry cech i narzędzia rzadkości, co prowadzi nas do następnego punktu.

Wsparcie transferu, kupowania, sprzedawania i licytowania Galactic Punków na RandomEarth i innych rynkach wtórnych zostanie wprowadzone w nadchodzących dniach.

Od czasu rozpoczęcia mintowania widzieliśmy kilka dużych transakcji OTC (Over-The-Counter). Cieszymy się, że obserwujemy takie zapotrzebowanie na Galactic Punków, ale zachęcamy ludzi do czekania, aż dostępne będą oficjalne rynki i zostaną wprowadzone środki odpowiednie bezpieczeństwa.

Roadmapa

Poniższą sekcję można podzielić na 2 części; nietechniczny i techniczny plan działania.

Nietechniczna roadmapa jest nieco prostsza i dlatego nie zajmie tutaj zbyt wiele miejsca. Jak wspomniano, od pierwszego dnia planujemy wypuszczać przyszłe kolekcje NFT, nawiązujące do Galaktycznego motywu. Jednym z naszych pierwszych kamieni milowych będzie airdrop statku kosmicznego NF .dla każdego posiadacza Galactic Punka.

Dodatkowo planujemy znaleźć ekscytujące sposoby interakcji i wzajemnego poznania się naszej społeczności. Do takich rzeczy należą galaktyczna seria komiksów, konkurs „Najlepsza historia punka” oraz zrzuty towarów (merch drop) zintegrowane z naszą roadmapą. Chcielibyśmy również stworzyć galerię GP i miejsce spotkań społeczności w metaverse. Zapewniamy, że mintowanie było dopiero początkiem naszej wspólnej podróży.

Airdropy statków kosmicznych NFT dla posiadaczy, przyszłe Galaktyczne mintowanie, konkursy, komiksy, gadżety, galerie metaverse i wiele innych dobrych rzeczy!

Techniczna roadmapa ma związek z GalaticDAO. Ponieważ jest to tak ważna sprawa, zasługuje na bardziej dogłębne wyjaśnienie…

Rozwój GalacticDAO

W porządku, teraz coś na co wielu z was prawdopodobnie czeka — GalacticDAO.

Cel: Stworzenie centrum (oryg. hub) dla GalacticDAO, składającego się z hodlerów Galactic Punków. DAO będzie odpowiedzialne za utrzymanie społeczności Galactic Punków i prowadzenie inicjatyw mających na celu ulepszenie metaverse GP i ekosystemu Terra.

Poniżej przedstawione zostały 4 etapy:

Etap #1 — Tworzenie Nowego Domu GalacticDAO

Nasza oryginalna strona internetowa, GalacticPunks.io, zostanie przekształcona w nowe centrum dla GP.

1a — Pierwszym krokiem jest stworzenie przeglądarki dla wszystkich 10,921 GP. To właśnie w tym miejscu będziesz mógł zobaczyć obecnego właściciela, historię, metadane itp. oraz link do giełdy NFT.

Przybliżony termin: 2–3 tygodnie po mintowaniu

1b — Następnym krokiem jest stworzenie ekskluzywnego serwera discord dla posiadaczy GP. Posiadacze będą mogli dokonać weryfikacji za pomocą bota Discord, który potwierdzi posiadanie GP. Posiadacze GP otrzymają specjalną rolę Discord, dającą dostęp do niektórych kanałów serwera. Będzie to wykorzystywane jako wczesna forma głosowania.

Przybliżony termin: 2–3 tygodnie po wydaniu przeglądarki GP

#Etap 2 — Rozpoczniemy konfigurowanie platformy DAO dla hodlerów

GalacticPunks.io będzie wspierać nowatorską platformę DAO (jedną z pierwszych na Terra) dla posiadaczy GP.

Jak to będzie działać:

 • Posiadacze GP uzyskają dostęp do platformy do tworzenia i głosowania nad propozycjami.
 • Propozycje są zbierane z tablicy społeczności
 • Początkowo każdy punk = 1 głos (inne modele do omówienia)
 • Na tym etapie fundusze nadal będą scentralizowane dla zespołu GP, ale będziemy w 100% transparentni, jeśli chodzi o adres portfela skarbca naszej społeczności i działania, aby pokazać, że podążamy za opiniami społeczności Galactic Punków.
 • Aby to umożliwić, będziemy rekrutować programistów do zbudowania tej platformy za część środków z mintowania.

Przybliżony termin: 2 miesiące po #Etapie 1

#Etap 3 — Przenieś wydatki do skarbca kontrolowanego przez społeczność

Platforma GalacticDAO i jej użytkownicy będą teraz kontrolować Portfel Skarbca Społeczności* poprzez mechanizmy bezpośredniego zarządzania.

Skonsultujemy się z innymi platformami w ekosystemie + istniejącymi implementacjami w Ethereum/innymi sieciami w celu ustalenia najlepszej strategii wdrożeniowej.

*Portfel Skarbca Społeczności (oryg. Community Treasury Wallet): portfel kontrolowany przez posiadaczy GP aby wspierać cele GalacticDAO. Portfel będzie początkowo finansowany z wpływów z mintowania. Mając nadzieję, że będzie to samowystarczalne, większość wszystkich tantiem rynkowych związanych z Galactic Punkami i przyszłych dropów wróci do portfela społeczności. Więcej na ten temat poniżej.

Przybliżony termin: 2 miesiące po #Etapie 2

#Etap 4 — emisja tokenu DAO, do ustalenia

Ostatnim krokiem w naszym obecnym planie technicznym jest migracja z głosowania opartego owłasność NFT do modelu tokenów zarządzania (governance token). W lepszy sposób odzwierciedla to istniejące DAO oraz oferuje ulepszone funkcje.

Jednak model tokenu może prowadzić do błędnej interpretacji głosowania u posiadaczy. Ponieważ tokeny są płynne i działają niezależnie od własności NFT, ludzie będą mogli sprzedawać i kupować tokeny zarządzania na rynku.

Zanim przejdziemy dalej, pozwolimy społeczności zdecydować. Jeśli zaimplementujemy token zarządzania, wyglądałoby to mniej więcej tak:

 • Posiadacze Galctic Punków otrzymają określoną liczbę tokenów w okresowych snapshotach „własności”.
 • Członkowie GalacticDAO będą używać stakowanych tokenów do tworzenia propozycji i używać tokenów do głosowania nad tymi propozycjami.

Przybliżony termin: do ustalenia

NOWOŚĆ: Zmiana Tantiemów Giełdowych (oryg. Marketplace Royalties Change)

Zdecydowaliśmy się zmienić tantiemy na rynku, aby pomóc w finansowaniu portfela społeczności i realizacji celów GalacticDAO.

Do tej pory było to 1,5%, obecnie wynosi 4%.

Pierwotnie proponowaliśmy 1,5% tantiem od transakcji na rynku wtórnym. Stanowiło to dodatek do proponowanej już podstawowej opłaty rynkowej w wysokości 1%, którą pobrałby RandomEarth lub inne giełdy.
Razem stanowiło to 2,5%.

Zdecydowaliśmy się zmienić tantiemy na 4%. Powodem takiego wzrostu jest pomoc w finansowaniu Portfelu Skarbca Społeczności GalacticDAO, aby mógł on być samowystarczalny.

Pomysł został faktycznie przedstawiony przez wielu członków społeczności GP. Nowy model pośrednio wynagrodzi posiadaczy GP, ponieważ portfel społecznościowy wspiera projekty GalacticDAO i buduje jego długoterminową wartość.

Opłaty transakcyjne na rynku można teraz podzielić na następujące:

Tantiemy GalacticDAO (Royalties): 4%

Opłaty giełd: 1% + (zależnie od giełdy)

Łączna opłata: 5%

Powyższa struktura opłat prawdopodobnie będzie miała również miejsce w przypadku przyszłych Galaktycznych dropów, ponownie pomagając wesprzeć cele DAO.

Z tej 4% opłaty licencyjnej GalacticDAO będzie dokonana następująca dystrybucja:

 • 5% — na cele charytatywne Angel Protocol
 • 50% — Portfel Społeczności
 • 25% — doraźne inicjatywy, marketing, konkursy, zamiatanie podłogi itd.
 • 20% — zespół

Zrozumiałe jest, że nie każdy lubi zwiększone opłaty rynkowe. Ale w porównaniu do OpenSea i innych giełd, uważamy, że ten podział jest nakierowany na społeczność i sprawiedliwy. Naprawdę mamy nadzieję, że posiadacze Galactic Punków są tym podekscytowani!

To by było na tyle!

Dziękujemy za przeczytanie Community Update #3!

Jak zawsze, wpadnij na nasz Discord i przywitaj się! Korzystaj z różnych kanałów, aby zadawać pytania, uzyskiwać wsparcie lub po prostu rozmawiać z innymi Galaktianami!

Słówko od Shinobi

Jak mogliście przeczytać, plany zespołu stojącego za Galactic Punkami są ambitne. Zespół rozważa również potencjalne partnerstwo z Levana Protocol. Przy pozytywnym sentymencie na rynku oraz odblokowaniu transakcji Lun na CEXach takich jak Binance, KuCoin czy Crypto.com istnieje prawdopodobieństwo napływu kapitału do blockchainu Terra oraz do NFT. Dropy dla posiadaczy GP mogą być atrakcyjne. Dobrym przykładem podniesienia floor price za sprawą dropów są działki Treeverse na OpenSea. Chwilę po ogłoszeniu dropa dla posiadaczy, ceny działek urosły o 100%. W strategii Galactic Punków widać również długoterminowe plany oraz uwzględnienie przyszłej bessy, co bardzo dobrze świadczy o zespole. Oczywiście spekulacja zawsze pozostanie spekulacją, ale ja osobiście cieszę się, że dzięki nowym metodom zarabiania na Terra, napływa tu coraz więcej kapitału.

CZOŁEM !

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl