$LUNA trafia do mainstreamu. Forbes zauważył szalony rajd LUNA z poprzedniego tygodnia i postanowił poświęcić temu faktowi miejsce na łamach swojego kryptowalutowego odłamu.

Poniżej przedstawiamy tłumaczenie artykułu.

Kryptowaluta $LUNA od Terraform Lab jest obecnie jedną z dziesięciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, według CoinGecko. Obecnie wyprzedza popularne psie memcoiny tokeny Shiba Inu i dogecoin, pomimo ogólnorynkowego tąpnięcia, przez które w ciągu dwóch dni wyparowały setki miliardów kapitalizacji. Spowodowało to dwucyfrowy spadek cen niektórych głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Cardano.

  • Terra $LUNA była notowana w poniedziałek rano po 61,05 dolarów za token, co oznacza spadek o prawie 20% z rekordowego poziomu 77,73 dolarów w niedzielę, ale nadal wzrost o 22% w ciągu ostatnich siedmiu dni, według CoinGecko.
  • Takie wzrosty $LUNA oznaczają, że kapitalizacja rynkowa tokena skoczyła do około 23,6 miliarda dolarów, wyprzedzając Dogecoin i stając się dziesiątą najbardziej wartościową kryptowalutą.
  • Rosnąca wartość $LUNA pojawia się w obliczu powszechnej wyprzedaży, przez którą w ciągu dwóch dni wyparowało z rynku kryptowalut ponad 300 miliardów dolarów.
  • $LUNA była jednym z zaledwie dwóch tokenów z pierwszej dwudziestki, które nie traciły na wartości solidarnie z resztą. Drugą walutą był MATIC od Polygon, obecnie 16. najcenniejsza kryptowaluta. Zyskałą ona w ciągu tygodnia 7,8% – przy czym większość głównych tokenów spadła o dwucyfrowe wartości procentowe.
  • Cena Bitcoina, najbardziej wartościowej kryptowaluty na świecie o kapitalizacji prawie 40% rynku kryptowalut, spadła o 16,8% w ciągu ostatnich siedmiu dni, spadki zaliczył również Ethereum (spadek o 7,5%), BNB (9,9%), Solana (10,5%), Cardano (19,5%), XRP (21%) i Polkadot (28,6%).

Kluczowy kontekst

Kryptowaluty to notorycznie zmienny zestaw aktywów i nawet te znajdujące się na samym szczycie rynku, jak bitcoin i eter, nie są odporne na dzikie i gwałtowne wahania. Bitcoin, na przykład, jest notowany na poziomie około 47 600 dolarów, co oznacza spadek z rekordowego poziomu 69 000 dolarów kilka tygodni temu. Spora część tej kwoty została utracona w ciągu ostatniego tygodnia, a niektóre kryptowaluty z pierwszej dziesiątki – Polkadot i Solana – straciły ponad 10% wartości w ciągu ostatnich 24 godzin. Spadek ten ma miejsce w kontekście szerszego niepokoju na rynkach akcji i kryptowalut po pojawieniu się nowego wariantu omicron wirusa koronawirusa.  

źródło: link

Tweet na profilu Forbes Crypto spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Według nas, cena $LUNA może osiągnąć nawet 200$ do końca tego roku.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl