Mars Protocol składa się z czterech części: Red Bank, My Station, Fields, and Council. W tym artykule przyjrzymy się Fields of Mars, gdzie użytkownicy mogą brać udział w lewarowanych strategiach yield farmingu.

Aby rozpocząć, użytkownik musi najpierw podłączyć swój portfel. 

Krok 1: Wybierz strategię

Od momentu uruchomienia dostępne są trzy strategie: LUNA-UST, ANC-UST i MIR-UST. Strategie te są szczegółowo opisane tutaj. Podsumowując, przyjmują one depozyty w aktywa podstawowe (tj. LUNA, ANC lub MIR) i pozwalają na pożyczenie do 100% ich wartości w UST. Wszystkie depozyty są następnie konwertowane na tokeny LP i stakowane na Astroport, w celu zarabiania nagród (w tym podwójne nagrody, takie jak ANC + ASTRO, gdy są dostępne) i opłaty handlowe. Nagrody będą automatycznie odbierane oraz reinwestowane kilka razy dziennie.

Aby wziąć udział w danej strategii, musisz posiadać aktywo bazowe w swoim portfelu. Na przykład, jeśli chcesz uczestniczyć w strategii LUNA-UST, będziesz potrzebował tokeny $LUNA.

Jeśli nie masz danego aktywa w swoim portfelu, możesz kliknąć na przycisk „Buy”, który przekieruje Cię do Astroportu (zdecentralizowanej giełdy w ekosystemie Terra), aby kupić to aktywo.

Kliknij na przycisk „Farm”, aby wziąć udział w strategii.

Uwaga: W tym przykładzie wybierzemy strategię LUNA-UST.

Krok 2: Wybierz wielkość zaangażowania

Po kliknięciu na „Farm” zostaniesz przekierowany na tę stronę. Możesz tutaj określić ilość aktywów, które chcesz dostarczyć.

Ponieważ jest to strategia LUNA-UST, suwak na górze reprezentuje aktywa, które należy dostarczyć, czyli w tym przypadku LUNA. Suwak na dole reprezentuje aktywa, które mają być pożyczone, czyli zawsze UST.

Aby rozpocząć, wybierz ilość aktywów, które chcesz dostarczyć, na górnym suwaku. W tym przykładzie wybraliśmy opcję dostarczenia 100% LUNA z naszego portfela.

Uwaga: W praktyce może się okazać, że nie chcesz angażować 100% swojego portfela LUNA, ponieważ zostawisz środki na przyszłe opłaty.

Spowoduje to uaktywnienie dolnego suwaka, za pomocą którego użytkownik może określić, ile UST chce dostarczyć. Wybierając ilość UST do dostarczenia, użytkownik decyduje również o tym, jak dużą dźwignię finansową chce wykorzystać.

Jeśli użytkownik nie dostarczy żadnych UST, domyślnie zdecyduje się pożyczyć maksymalną możliwą ilość UST. Oznacza to, że użytkownik przyjmuje pozycję z 2-krotną dźwignią finansową.

Jeśli zdecydujesz się na zaopatrzenie w 100% w UST, będzie to oznaczało, że nie korzystasz z żadnej dźwigni finansowej. Jest to w zasadzie zwykła pozycja LP, w której użytkownik dostarcza taką samą ilość LUNA i UST.

Po wybraniu ilości UST do zasilenia, kliknij przycisk „Farm”.

Krok 3: Potwierdzenie transakcji

Po zakończeniu transakcji zostanie wyświetlona ta strona. Kliknij na przycisk „Close”, aby powrócić do sekcji „Fields”, gdzie możesz zarządzać istniejącymi strategiami lub rozpocząć nowe.

Krok 4: Zarządzaj/zamknij swoją pozycję

Aby zarządzać/zamknąć istniejącą pozycję, kliknij na przycisk „Manage”, znajdujący się w sekcji „My Active Strategies”.

Spowoduje to przekierowanie na stronę, gdzie można zarządzać istniejącą pozycją lub ją zamknąć.

Aby obniżyć dźwignię finansową istniejącej pozycji, należy dostarczyć UST do tej pozycji, co z kolei spowoduje spłatę pożyczonych wcześniej UST.

Aby zamknąć istniejącą pozycję, wycofaj wszystkie swoje podstawowe aktywa, którymi w tym przypadku jest LUNA.

Po podjęciu decyzji o zarządzaniu/zamknięciu pozycji kliknij na przycisk „Confirm”/ “Close”.

Po zakończeniu transakcji zostanie wyświetlony ekran potwierdzenia. Kliknij przycisk „Close”, aby wrócić do „Fields”, gdzie możesz zarządzać istniejącymi strategiami lub rozpocząć nowe.

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl