Migracja do Columbus-5 przynosi wiele zmian. Jedną z takich zmian jest wzrost wysokości nagród za staking. Poniżej krótki opis jak było wcześniej, a jak będzie od dzisiaj.

W Columbus-4 dynamiczny procent $LUNA z wygenerowanego seigniorage był przesyłany do puli nagród. Dystrybucja puli trafiła do walidatorów, którzy oddają dokładne głosy wyroczni w wąskim przedziale nagród z wybranej mediany głosów wyroczni stablecoin rozłożonych na 1 rok. Zachęcało to do dokładnego głosowania wyroczni ze strony walidatorów — krytycznej funkcji mechaniki protokołu po stronie podaży.

Ponieważ Columbus-5 spala 100% seigniorage, walidatorzy nie otrzymają przychodu z puli nagród w przyszłości. Columbus-5 rekompensuje ten zmniejszony przepływ środków pieniężnych do walidatorów, wypłacając dywidendy z opłat swapowych, zamiast je spalać.

Opłaty swap na Terra zostaną przekierowane do walidatorów i delegujących na podstawie tych samych wskaźników dokładności cen Oracle, zwiększając zyski z obstawiania LUNA do 7–9% lub więcej. Poprzednie zachęty dla walidatorów do przesyłania dokładnych głosów cen wyroczni są przenoszone na opłaty swap zamiast puli nagród.

Dodatkową korzyścią jest to, że obstawianie LUNY stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne, co oznacza, że ​​prawdopodobnie Columbus-5 będzie stopniowo indukował jeszcze wyższy procent stakowanych tokenów Luna (obecnie około 34% całkowitej podaży), jeszcze bardziej zmniejszając podaż płynną tokenów Luna. 

Ponadto, airdropy z dziesiątek projektów planowanych do uruchomienia po Columbus-5 również zwiększą zyski ze stakowania, utrwalając stakowanie długoterminowe.

W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się airdropów takich projektów jak Orion, Loop, Mars, Nebula, Ozone czy Apollo.

Czy jest jakiś temat, który chciałbyś, żebyśmy poruszyli? Napisz do nas na Twitterze, lub zostaw komentarz pod tym artykułem.