Sieć Terra jest wciąż stosunkowo nowa w porównaniu do innych, oraz wciąż brakuje jej skalowalności, aby inne projekty mogły zostać uruchomione. Zmieni się to wraz z Columbus 5, aktualizacją sieci, która ma zostać uruchomiona pod 29 sierpnia 2021 roku, która przyniesie większą skalowalność i nowe funkcje, a następnie uruchomi dziesiątki nowych projektów.

Jedną z ważniejszych zmian jest zwiększony maksymalny limit gazu na blok i priorytetyzacja transakcji Oracle. Poprawia to działanie łańcucha na Terra i umożliwia bezproblemowe uruchamianie innych protokołów w łańcuchu. Jest to ważne, ponieważ wiele projektów rozwija się i jest gotowych do wdrożenia w łańcuchu bloków Terra. 

Dodatkowo, nowe projekty wykorzystujące UST zwiększą popyt na UST. Aby zaspokoić popyt, trzeba będzie spalić więcej tokenów LUNA. Aspekty te wzmacniają się nawzajem i wraz ze spalaniem większej ilości LUNY, wzrasta presja na wzrost cen tokenów.

Protokoły, które powinny mieć launch niebawem po Columbus 5 – Orion Money, Mars Protocol, Loop Finances, Ozone Protocol, Nebula, Kash oraz Alice.