Witamy w przyszłości Terra!

Col-5 odblokowuje wiele wymiarów ekosystemu Terra, aby lepiej wychwytywać wartość, portować zasoby w sieciach obsługujących IBC i tworzyć fundamenty dla dynamicznej gospodarki TeFi.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje przekazane przez profil Terra na Twitterze. Dokładny opis zmian wprowadzonych w Columbus-5 będziemy zamieszczali systematycznie na naszym portalu.

Zmiany ekonomiczne:

Columbus-5 upraszcza logikę modułu skarbowego protokołu Terra, dzięki czemu spalane jest 100% seigniorage $LUNA generowanego przez spalanie Luna w celu wytworzenia nowego $UST.

Pula społeczności i Ozone:

Ponieważ 100% LUNA zostało spalone w Columbus-5, nie będzie więcej seigniorage do puli społeczności. Obecnie pula społeczności zawierała około 98,675 milionów LUNA, co odpowiadało około 3,5 miliarda dolarów.

1 miliard dolarów z puli społeczności zostanie spalony za pośrednictwem wymiany on-chain (LUNA → UST), aby uruchomić Zzone. Ozone to algorytmiczny, oparty na roszczeniach protokół ubezpieczeniowy, który wkrótce zostanie wprowadzony na platformę Terra.

Ozone jest obecnie poddawany audytowi i oczekuje się, że zostanie uruchomiony w połowie października.

Oczywiście cena i ilość LUNY w puli społeczności znacznie się zmieniły od czasu pierwotnej propozycji.

Plany dotyczące Ozone i puli społeczności zostaną wyjaśnione wkrótce, gdy Ozone zakończy swój audyt i przygotuje się do uruchomienia. Informacje na ten temat na pewno zamieścimy na naszym portalu.

IBC:

IBC to ustandaryzowany protokół komunikacyjny dla łańcuchów bloków zgodnych z IBC. Zestaw Cosmos SDK jest dostarczany z IBC natywnie, który jest domyślnie wyłączony w Stargate (najnowsza duża aktualizacja SDK) i musi być zainicjowany ręcznie.

W rezultacie funkcjonalność IBC na Terra zostanie uruchomiona po głosowaniu dotyczącym zarządzania łańcuchem. Głosowanie odbędzie się niebawem, gdy Columbus-5 jest już dostępny i stabilny.

Gdy sieć będzie gotowa do uwolnienia bram interoperacyjności dla UST i innych zasobów Terra, zostanie opublikowany głos zarządczy dotyczący ręcznego zainicjowania IBC na Terra.

Więcej informacji na temat planów dotyczących propozycji zarządzania IBC zostanie opublikowanych wkrótce.

Columbus-5 to kulminacja lat ciężkiej pracy i poświęcenia kwitnącej społeczności programistów, użytkowników, partnerów, inwestorów i wszystkich LUNAtyków. To ważny krok dla sieci i naszej społeczności.

Columbus-5 to dopiero początek.

To kładzie podwaliny pod przyszłe aplikacje, protokoły, konstruktorów i użytkowników, które zostaną wprowadzone do ekosystemu TeFi – wykorzystując moc zdecentralizowanych finansów, które są bardziej atrakcyjne do wydawania i przechowywania niż tradycyjne finanse (FIAT).

Witamy na początku przyszłości Terra, dzięki uprzejmości Columbus-5.