Zbiórka funduszy w wysokości 50 milionów dolarów przez Chiron w celu wsparcia projektów wspieranych przez Terra zwiększyła apetyt traderów na LUNA.

Terra (LUNA) stoi przed perspektywą wybicia poziomu 100 dolarów w najbliższych tygodniach. Sygnalizuje to wykres, na którym prezentuje się klasyczna bycza struktura bullish pennant.

W szczegółach – bullish pennant pojawia się, gdy cena po silnym ruchu w górę, porusza się wewnątrz formacji trójkąta. Wielu analityków postrzega to jako znak byczej kontynuacji, tzn. uważają, że instrument w końcu przebije się powyżej górnej linii trendu trójkąta, aby kontynuować swój rajd cenowy w górę.

Dodatkowo, docelowym poziomem bullish pennant jest zazwyczaj długość równa wielkości poprzedniego rajdu cenowego. Formacja ta nazywana jest flagpolem (masztem flagowym), mierzona od punktu wybicia. Jak się wydaje, LUNA formuje podobną formację na swoim wykresie niższej ramy czasowej.

Biorąc pod uwagę, że wybicie następuje w punkcie, w którym zbiegają się linie trendu bullish pennanta – wierzchołek – idealnym celem zysku okazuje się być wzrost o ponad 22 USD, czyli wysokość masztu. To kieruje LUNA na pułap prawie 100 dolarów.

Katalizatory wzorstów

Byczy układ techniczny na rynku Terra pojawił się, gdy wycena LUNA urosła o prawie 65% w mniej niż trzy tygodnie, stając się dziesiątą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Wycena LUNA przeskoczyła Dogecoin (DOGE) i Avalanche (AVAX), osiągając wartość ponad 28,60 miliarda dolarów, prawie 1,18% obecnej całkowitej wyceny rynku kryptowalut, która wynosi 2,30 biliona dolarów. Tymczasem cena tokena LUNA wspięła się z 43,50 USD do ponad 77 USD w dniu 5 grudnia, co stanowi nowy rekord wszech czasów.

Traderzy wzięli przykład z Chiron Partners, firmy venture capital z siedzibą w Hong Kongu, która ogłosiła 8 grudnia, że zebrała 50 milionów dolarów na dedykowany fundusz, nazwany Chiron Terra Fund I, w celu budowania zdecentralizowanych finansów (DeFi) i powiązanych z metawersum projektów nonfungible token (NFT) na blockchain Terra.

Jake Cormack, dyrektor ds. operacyjnych w Chiron Partners, jako powód wyboru Terra podał  potencjał rozwojowy ekosystemu oraz niedawną aktualizację blockchain Columbus-5, która obiecuje umożliwić wyższą skalowalność i większą interoperacyjność między łańcuchami.

Deflacyjne FOMO

Ekosystem Terra składa się z rodziny stablecoinów powiązanych z rosnącą listą walut fiat oraz głównego tokena LUNA. LUNA służy jako token zarządzający, narzędzie absorpcji zmienności i kumulowania nagród poprzez „seigniorage” i wolumen transakcji. 

W szczególności funkcja absorpcji zmienności okazuje się być najbardziej korzystnym argumentem dla LUNA. Warto zauważyć, że ekosystem Terra utrzymuje peg swoich stablecoinów poprzez spalanie tokenów LUNA. Innymi słowy, jeśli cena rodzimego stablecoina Terra TerraUSD (UST) przekroczy 1 USD, protokół spala LUNA, aby wybić więcej UST, przywracając tym samym jego wartość do 1 USD.

I odwrotnie, jeśli wartość UST spadnie poniżej 1$, protokół wymienia stablecoin na LUNA, aby podnieść jego cenę. Wraz z aktualizacją Columbus-5 i funduszem Chirona o wartości 50 milionów dolarów, który obiecuje wprowadzić więcej projektów do ekosystemu Terra, rosną oczekiwania na większą presję deflacyjną na LUNA.

Jak donosi Cointelegraph, adopcja UST rośnie, a jego podaż netto osiągnęła nowy rekordowy poziom 8,221 miliardów dolarów 8 grudnia. Z drugiej strony, według TerraAnalytics, protokół Terra spalił ponad 104 miliony tokenów LUNA od czasu aktualizacji Columbus-5 pod koniec września. 

Rynek NFT Talis za $2.3M

Bycze sygnały dla LUNA przed ogłoszeniem Chiron pojawiły się również poprzez Talis. Startup pozyskał 2,3 miliona dolarów finansowania prowadzonego przez ParaFi Capital i Arrington Capital, aby zbudować rynek NFT na blockchainie Terra.

Dwa dni po ogłoszeniu, LUNA wzrosła o prawie 13%, aby osiągnąć nowy rekord wszech czasów, pomimo dużej korekty w Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i większości innych kryptowalut. 

źródło: link

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl