Coinhall na swoim medium przedstawia plany na najbliższy czas.

Od uruchomienia Hallswap V1 w listopadzie, całkowity wolumen transakcji przekroczył 1 000 000 000 USD. To skłoniło zespół do jeszcze cięższej pracy, której efektem będzie Hallswap V2, agregator DEX dla Terra, działającego w pełni on-chain.

Obecnie w ekosystemie Terra znajduje się w sumie 6 DEX-ów (w kolejności malejącej pod względem całkowitej płynności):

  1. Astroport
  2. Terraswap
  3. Loop Finance
  4. PRISM Swap
  5. TerraFloki DEX
  6. Terraformer

Problem rozproszonej płynności na Terra

Jeśli zdarzyło Ci się korzystać z ekosystemu Terra, mogłeś przypadkowo trafić na pulę tokenów o niskiej płynności. Mogło się to zakończyć utratą znacznej ilości środków, lub co najmniej zakłopotaniem, którego DEX-u użyć.

Jako główna platforma do tworzenia wykresów na platformie Terra, twórcy widzieli już wielu użytkowników, którzy nieumyślnie znaleźli się w takiej sytuacji. W swoim artykule podkreślają, że sami nawet borykali się z tymi samymi problemami.

Każda z tych giełd DEX ma swoje własne tokeny i pary handlowe, co zwiększa złożoność i asymetrię informacji dla użytkowników. Co więcej, wraz z rozwojem ekosystemu blockchain Terra rośnie liczba DEX-ów, a co za tym idzie – liczba puli płynności. W najbliższej i średniej perspektywie czasowej twórcy Coinhall przewidują, że problem fragmentacji płynności będzie się utrzymywał.

Tokeny oszustów

Obecnie każdy może stworzyć token CW20 i nie ma żadnych ograniczeń dotyczących powielania znaczników tokenów. W związku z tym, tokeny scam mogą być tworzone w sposób złośliwy, aby podszywać się pod legalne projekty i oszukiwać użytkowników detalicznych.

Dla każdej pary, która jest „Zweryfikowana” na Coinhall (oznaczona niebieskim haczykiem), Coinhall komunikuje się bezpośrednio z twórcą projektu. Chociaż w takiej sytuacji token jest zweryfikowany z twórcą projektu, nie oznacza to niestety, że na pewno nie jest to oszustwo.

Pule o niskiej płynności

Pule o niskiej płynności różnią się od celowych scam tokenów. Weryfikacja Coinhall odbywa się na podstawie adresu kontraktu. Oznacza to, że nieuczciwi ludzie mogą tworzyć nieoficjalne pule o niskiej płynności i liczyć na to, że użytkownicy będą dokonywać wymiany za ich pośrednictwem. Nawet jeśli tokeny zostałyby oficjalnie zweryfikowane, użytkownicy i tak straciliby pieniądze z powodu ogromnego wpływu na cenę.

Obecna metoda polega na ręcznym wyszukiwaniu najlepszych ofert cenowych na każdym DEX Terra, a następnie dokonywaniu transakcji na tym, z najlepszą ceną.

Uciążliwe? Musi być jakiś lepszy sposób.

Rozwiązaniem tych problemów ma być Hallswap V2: inteligentniejszy i bezpieczniejszy sposób na wymianę.

Hallswap V2 zapewnia, że Twoja wymiana jest efektywnie rozdzielana przez najgłębsze pule płynności, dostosowane do optymalnego wpływu na cenę. Teraz możesz bezpiecznie korzystać z najlepszych cen on-chain, a wszystko to za pomocą jednej platformy na Coinhall!

Opłaty za Hallswap V2 pozostaną takie same jak w przypadku V1 – przystępna opłata stała w wysokości 0,10 UST. Subskrybenci mogą korzystać z rabatów na opłaty za wymianę w zależności od ich poziomu Coinhall Stake-to-Subscribe – do 100% dla najwyższego poziomu.

W momencie uruchomienia, Hallswap V2 będzie integrować 5 z 6 istniejących DEX-ów, a wkrótce pojawi się integracja z TerraFloki DEX.

Agregacja i trasowanie w DEX

Zaraz, jestem nowy, co to jest agregacja DEX i jakie są z tego korzyści?

Hallswap V2 wprowadza agregację single-hop multi-DEX. Na przykład, przy wymianie za pośrednictwem LUNA/UST, Hallswap spróbuje rozdzielić Twoją transakcję pomiędzy wszystkie DEXy z pulami LUNA/UST, zamiast polegać na płynności pojedynczego DEXa.

Przykład

Aby zilustrować, jak działa Hallswap, przeprowadźmy symulację handlu krewetką, wielorybem i panem Do Kwonem.

Jeśli jesteś Krewetką, Hallswap kieruje 100% z 100 UST, które wykorzystałbyś na zakup LUNA, do Terraswap, co zapewnia największą wydajność.

Jeśli jesteś Wielorybem i wydałeś 10 000 UST na zakup LUNA, Hallswap kieruje 90% do Astroportu i 10% do Loop, co maksymalizuje Twoje zyski.

W rzadkich przypadkach, gdy jesteś Do wszechmogącym i masz do wymiany 1 000 000 UST, Hallswap kieruje 86% do Astroportu, 12% do Terraswapu i 2% do Loopu, przynosząc większe zyski niż jakikolwiek inny DEX pojedynczo.

Plany Hallswap na przyszłość

W Hallswap V3 zespół planuje wprowadzić multi-hop splitting i routing, które pomogą przekierować Twoją transakcję przez wiele różnych par handlowych. W V3, swapy LUNA/UST będą mogły być kierowane przez LUNA/BLUNA > BLUNA/UST przez DEXy, aby zapewnić maksymalną wydajność tych wymian.

Ponadto zespół pracuje nad tym, aby inne platformy Terra zintegrowały Hallswap jako swoją warstwę protokołu płynności.

Hallswap ma być łatwym do wywołania smartkontraktem, z którym każdy może się zintegrować, co pozwoli portfelom i potencjalnym partnerom płatniczym włączyć nas do nowych produktów.

Konkurs z nagrodami Hallswap V2

Z okazji Hallswap V2 zespół ogłasza konkurs z łączną pulą nagród o wartości ok. 36 000$UST.

Konkurs jest organizowany wspólnie z zespołami: Anchor Protocol ($ANC), Atlo ($ATLO), Kujira ($KUJI), Loop Finance ($LOOP), Luart ($LUART), Lunaverse ($LUV), RoboHero ($ROBO), Spectrum Protocol ($SPEC), StarTerra ($STT), Terra Name Service ($TNS), Terra World ($TWD) i WhiteWhale ($WHALE), aby rozdać nagrody o wartości ≈36 000 UST!

Szczegóły konkursu sprawdź tutaj.

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl