Astroport, wiodący pod względem wolumenu DEX w ekosystemie Terra informuje o wprowadzeniu trzech nowych par. Tym razem są to pary wprowadzone dzięki protokołowi IBC (Inter-Blockchain Communication Protocol). IBC daje niezależnym, opartym na Tendermint łańcuchom blokowym możliwość bezproblemowego przenoszenia swoich natywnych tokenów między łańcuchami. W takiej sytuacji nie jest wymagane korzystanie z mostów, aby przenieść np. tokeny Cosmos (ATOM) lub Secret Network (SCRT) do Terra

Dzięki IBC, Astroport z powodzeniem dodał wsparcie dla trzech rodzimych aktywów IBC sparowanych z UST. Są to:

  • Cosmos (ATOM/UST)
  • Osmosis (OSMO/UST)
  • Secret Network (SCRT/UST)

Astroport poprzez dodawanie tokenów z innych blockchainów daje nie tylko dostęp do nowych par tokenów, ale również wspomaga cały ekosystem Cosmos, poprzez pogłębienie płynności dla rodzimych tokenów sieci. Ułatwi to również wymianę tokenów natywnych bezpośrednio na Astroport oraz w ramach agregatorów DEX i portfeli kryptowalutowych, które polegają na płynności Astroport.

W miarę dojrzewania ekosystemu IBC, będzie on umożliwiał nowe, interesujące przypadki użycia aktywów IBC w całym ekosystemie Terra. Można sobie na przykład wyobrazić, że protokoły oparte na Terra, takie jak Mars i Anchor, dodadzą wsparcie dla pożyczania i/lub kredytowania aktywów IBC. Na Fields of Mars możliwe będzie również stosowanie zaawansowanych strategii wykorzystujących aktywa IBC, takich jak lewarowane stakingi i lewarowane yield farmingi.

Wszystko zaczyna się jednak od płynności. A wsparcie Astroport dla tokenów IBC jest ogromnym krokiem w tym kierunku.

Na stronie Astroport możesz dodać płynność do nowych pul IBC. Zaawansowani użytkownicy mogą wchodzić w interakcje bezpośrednio ze smartkontraktami Astroport, zamiast korzystać z interfejsu WWW. W miarę jak płynność będzie się zwiększać, oraz arbitrażyści zaczną działać, ceny aktywów IBC na Astroport powinny się normalizować. To pomoże odblokować kolejną falę aplikacji interchainowych na Terra.

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl