Czym jest Angel Protocol?

Angel Protocol to globalna fundacja charytatywna, która wykorzystuje mechanizmy zdecentralizowanych finansów (DeFi) aby osiągnąć jak największe pasywne dochody, których znaczną część może przekazywać na cele charytatywne.

Jednym z instrumentów z których korzysta Angel Protocol jest stale oprocentowany depozytu w Anchor Protocol (20% rocznie). Część wygenerowanych zysków jest reinwestowana, aby stale zwiększać pasywne dochody, a pozostała część jest natychmiast przekazywana organizacjom charytatywnym. 

Cytując frazę z whitepaperu Terry: “wierzymy, że istnieje zapotrzebowanie na zdecentralizowany, stabilny cenowo i przejrzysty protokół charytatywny równolegle w obu rzeczywistościach –  fiat i blockchain. Taki protokół ma potencjał, by stać się największą należącą do społeczności organizacją charytatywną  na świecie, zebraną pod wspólną wizją: Rozwiązuj największe wyzwania ludzkości poprzez wzmacnianie organizacji charytatywnych z wolnością finansową – czyli stałym, pasywnym dostępem do środków, którymi może wspierać potrzebujących.

Angel Protocol tworzy platformę, dzięki której darczyńcy będą mogli łatwo znaleźć interesującą ich organizację charytatywną i kilkoma kliknięciami przekazać im darowiznę.

Dzięki współpracy z LOOP i ich integracją z Thorchain darczyńcy będą mogli przekazywać darowizny we wszystkich głównych kryptowalutach. Ponadto, darowizny będą możliwe we wszystkich tokenach ekosystemu Terra. Platforma będzie również wspierała darowizny w walutach fiduracyjnych, dzięki naszym partnerom. Są to m.in Kado, Alice, Astral, Kash, Spaar oraz Tiiik. Wszystkie otrzymane środki będą natychmiast konwertowane do UST.

Platforma powinna zostać uruchomiona w listopadzie 2021 roku. W pierwszej kolejności, na rynku Stanów Zjednoczonych po wypełnieniu KYC będzie możliwe otrzymanie potwierdzenia darowizny, które może posłużyć do odliczenia ulgi podatkowej. Z czasem możliwość ta zostanie rozszerzona na kolejne kraje.

Token $HALO

Łączna liczba tokenów $HALO będzie wynosiła 1 miliard i zostanie wybita w trakcie wydarzenia Token Generation Event (TGE).


Dystrybucja tokenów przedstawia się następująco.

Liquidity Mining Program – 30% całkowitej podaży

Community Fund – 20% 

Team – 20% łącznej podaży – vesting na poziomie 0,11% przez 30 miesięcy po 6 miesiącach.

Strategic advisors – 2%

Fundraising – 20%

Liquidity provision – 2.5%

Airdrop – 5.5%

Dla stakerów $LUNA oraz $ANC – genesis airdrop 2,75%.

Dla stakerów w walidatorze Angel Protocol – genesis airdrop 2,75%.

Zaprojektowaliśmy token, który oddaje wartość dla głównych interesariuszy ekosystemu Angel Protocol – organizacji charytatywnych, darczyńców oraz interesariuszy. Zachęcamy do przekazywania darowizn oraz zarządzania, jednocześnie umożliwiając uczestnikom czerpanie korzyści w miarę wzrostu zasobu w czasie.

W najbliższym czasie na naszym portalu pojawi się również artykuł o działalności Terra Charity Alliance.