Red Bank został zaprojektowany tak, aby udzielać pożyczek nie tylko osobom fizycznym, ale także smartkontraktom. Ten rodzaj kredytowania nazywany jest kredytowaniem contract-to-contract (C2C) i twórcy Mars Protocol spodziewają się, że będzie to największy pojedynczy czynnik napędzający wolumen kredytów Red Banku.

Aby tak się stało, Mars potrzebuje zróżnicowanej grupy aplikacji zbudowanych w oparciu o protokół — z których wszystkie wykorzystują płynność Marsa. Pomoże to Marsowi przekształcić się w protokół płynności jako usługi.

W artykule „A vision for the ‘Fields of Mars’ and contract-to-contract (C2C) lending” zespół przedstawił proces ubiegania się o wirtualną „linię kredytową” w Red Banku. Kiedy Mars Protocol zostanie uruchomiony (w okolicy 7 marca 2022 r.), protokoły mogą rozpocząć formalny proces składania wniosków. Zgłoszenia będą rozpatrywane przez Radę Marsa.

Już teraz Alpha Finance współpracuje ze Spectrum Protocol, aby zbadać, w jaki sposób mogą wykorzystać pożyczki C2C od Mars Protocol.

  • Alpha Finance („Alpha”) jest jedną z najbardziej znanych koncepcji lewarowania yield farmingu na Ethereum za pomocą swojego flagowego produktu, Homora. Będzie to pierwszy protokół z dużym ekosystemem do skalowania z EVM na Terra. Alpha Homara stała się największym wielołańcuchowym protokołem yield farmingu z wykorzystaniem dźwigni finansowej na platformach Ethereum, BSC i Avalanche, osiągając łącznie blisko 1 mld TVL.
  • Spectrum Protocol („Spec”) to pierwszy optymalizator wydajności na Terra. Od powstania zespół zbudował ponad 60 skarbców i zgromadził ponad 100 milionów w TVL.

Twórcy Mars Protocol mieli okazję zapytać współtwórców Alpha i Spec, nad czym pracują i jakie są ich przemyślenia na temat Marsa i ekosystemu Terra. Oto, co mieli do powiedzenia:

Jak wyobrażasz sobie korzystanie z Mars Protocol?

Alpha: Mars stanie się potęgą, która umożliwi nowy sposób udzielania pożyczek z pożyczkami contract-to-contract, nie ograniczając swojego potencjału do depozytów i pożyczek w wartości cyfrowej. Wierzymy, że Mars stworzy fundament pod system pożyczkowy na Terra.

Dzięki Marsowi, Homora V2 jako protokół będzie mógł uzyskać „linię kredytową” dla naszych użytkowników, z której będą mogli korzystać przy otwieraniu lewarowanych pozycji. Z naszym zamiarem rozwoju, wierzymy, że Mars będzie również w stanie zapewnić pulom Homora nowe aktywa o dużej płynności i wspólnie wspomóc rozwój TVL.

Spec: Razem z Marsem możemy tworzyć nieskończone możliwości. Mars zapewnia pożyczki, Alpha zapewnia dźwignię, a Spectrum zapewnia możliwość łączenia. Dzięki temu możemy budować strategie, które zapewniają wysoki zysk, a jednocześnie są niezwykle bezpieczne.

Co was skłoniło do ekspansji na Terra?

Alpha: Pomimo tego, że pochodzimy z Ethereum, nigdy nie chcieliśmy ograniczać się tylko do łańcuchów kompatybilnych z EVM, a ekosystem Terra jest łańcuchem na którym chcieliśmy się pojawić. Na Terra widzieliśmy wiele nowych protokołów pracujących nad tworzeniem znaczących przypadków użycia dla $UST poprzez podstawowe funkcje DeFi, takie jak pożyczki, zapewnianie płynności i DEX. Sama sieć jest również szybka oraz z niskimi opłatami, co dla wielu jest czynnikiem krytycznym. Wraz z rosnącym wykorzystaniem i zaufaniem do Terra, dostrzegliśmy szansę do rozwoju.

Aby tak się stało, szukaliśmy protokołu, który umożliwi Homora V2 ładowanie płynności, ponieważ jest to istotna część naszego produktu. Skontaktowaliśmy się z zespołem Mars Protocol i odbyliśmy razem wiele postępowych dyskusji. Ponieważ jest to kluczowy element Homory, potrzebowaliśmy również godnego zaufania fundamentu, ponieważ bezpieczeństwo jest jednym z naszych najwyższych priorytetów. Mocno wierzymy w Mars Protocol i nie możemy się doczekać współpracy.

Spec: Pożyczki C2C sprawią, że zaciąganie pożyczek będzie znacznie wydajniejsze. Nie jest wymagane żadne nadzabezpieczenie, ponieważ pozycja w kontrakcie już działa jako zabezpieczenie. Dlatego istnieje wiele możliwych zastosowań pożyczek C2C. Możemy wykorzystać długie lub krótkie pozycje. Możemy wykorzystać yield farming. A ponieważ pozycje są zarządzane na podstawie kontraktów, możemy zapewnić nawet zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne dostosowywanie pozycji.

Na czym jeszcze się koncentrujesz, poza integracją z Marsem?

Alpha: Mamy dość ambitny plan otworzenia się na społeczność Terra, a także nawiązania współpracy z protokołami, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność Homora V2.

Niektóre z godnych uwagi wysiłków obejmują pracę z protokołami w celu oferowania funkcji autokompensowania i autofarmingu. Aktywnie poszukujemy obsługi większej liczby pul i tokenów bez narażania bezpieczeństwa i badamy możliwości pracy z zasobami syntetycznymi na Terra.

Ponadto pracujemy nad poprawą doświadczeń użytkowników Homora V2, poprzez lepszą integrację z DEX-ami, badanie przypadków użycia ibTokena w połączeniu z Homorą, ulepszanie UI/UX i, co najważniejsze, przechwytywanie wszelkich innych możliwości yield farmingu, które widzimy.

Spec: Uważamy, że kolejną najlepszą rzeczą może być cross-chain farming. Jest wiele osób, które nie mają czasu na poznawanie innych sieci, lub boją się ryzyka związanego z innymi sieciami. Myślimy, że byłoby bardzo ciekawie, gdybyśmy mogli zapewnić farmy Avalanche lub Solana na Terra.

Dokąd zmierza Terra w ciągu najbliższych 1–5 lat?

Alpha: Terra nabrała rozpędu w ostatnich latach dzięki swoim innowacjom, które rozpoczęły się od budowania algorytmicznych zdecentralizowanych stablecoinów, aż do stania się jednym z najszybciej rozwijających się blockchainów z ponad 15 miliardami dolarów TVL. Istnieje duży potencjał wraz ze wzrostem adopcji UST poprzez nowe przypadki użycia. Dzięki temu ekosystem staje się znacznie bardziej wytrzymały, co prowadzi do dalszej ekspansji na kolejne łańcuchy. Widzimy wiele korzyści związanych z rozwojem sieci Terra i uważamy, że w przyszłości może ona stać się główną siecią z silną społecznością #LUNAtyków.

Spec: Terra ma więcej przypadków użycia związanych ze światem rzeczywistym. Z zaledwie 10–20 protokołami Terra jest już drugą co do wielkości siecią pod względem TVL. Do uruchomienia przygotowywanych jest również wiele innych protokołów, co oznacza, że ​​wciąż jest miejsce na rozwój. Jeśli Terra miałaby tylko połowę Ethereum TVL (60b), jak wysoka byłaby cena tokena $LUNA? Ponadto, wraz z rozwojem Terra, na pewno wszyscy w ekosystemie również będą się rozwijać.

Dowiedz się więcej o Alpha na alphafinance.io i Spectrum na spec.finance.

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.

Redakcja Terrainfo.pl