Jedną z najbardziej wyczekiwanych aplikacji jest Alice. Dlaczego? Ponieważ moim zdaniem na nowo zdefiniuje ona finanse osobiste.

Alice jest aplikacją, oferującą oszczędności o wysokiej stopie zwrotu i natychmiastowe płatności na blockchainie Terra zarówno dla konsumentów jak i sprzedawców. Produkt jest skierowany na rynek Stanów Zjednoczonych.

Jakie są najważniejsze funkcje aplikacji?

Konto oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu.

Alice oferuje bezpłatne konto oszczędnościowe, które może pochwalić się prawie dwucyfrowymi stopami zwrotu. Tak wysokie oprocentowanie jest możliwe dzięki integracji z Anchor Protocol.

Alice wprowadza ludzi do DeFi, bez konieczności zapoznawania się z bardzo skomplikowanymi aplikacjami. Nikt nie musi pobierać Terra Station ani związać swoich rachunków z Anchor Protocol.

Dzięki bardzo dobrze zaprojektowanej, intuicyjnej aplikacji mobilnej, która wymaga tylko kilku kliknięć użytkownik może zacząć zarabiać godziwe oprocentowanie na swoim depozycie. Wystarczy wejść do App Store lub Google Play i pobrać aplikację na swój telefon.

Brzmi lepiej niż 0,01% w banku? To wyobraź sobie jak wzrośnie zapotrzebowanie na $UST po uruchomieniu aplikacji.

Aplikacja do płatności mobilnych

Jednym z celi ludzi, jest poruszanie się bez portfela. Największą zaletą nowych telefonów jest możliwość płatności zbliżeniowych.

Dzięki Alice, wysyłanie pieniędzy do przyjaciół jest tak proste, jak wysłanie wiadomości tekstowej. Aby dokonać “przelewu” wystarczy odszukać drugiego użytkownika np. po imieniu, wpisać kwotę i dokonać transakcji.

Alice jest zdecentralizowaną aplikacją (dApp), co oznacza większą szybkość działania oraz tańsze transakcje. To odróżnia Alice np. od Revoluta lub innych aplikacji scentralizowanych.

Im więcej transakcji użytkownicy będą wykonywali, tym większe zapotrzebowanie będzie na $UST.

Karta debetowa Alice

Karta debetowa Alice, która pozwala konsumentom wydawać $UST w punktach handlowych i usługowych.
Jest to kolejna funkcjonalność, która parabolicznie zwiększy zapotrzebowanie na $UST. Wystarczy spojrzeć na aplikację CHAI i zapotrzebowanie na $KRT. Wyobraź sobie to samo, tylko w dużo większej skali. 

Zaufanie inwestorów

Aplikacja Alice pozyskała 2 miliony dolarów w fazie seed prowadzonej przez Arrington Capital, współzałożyciela i dyrektora generalnego Terraform Labs Do Kwon, Mechanism Capital i Accomplice Blockchain

Podsumowanie

To wszystko sprawia, że jak dla mnie Alice jest jedną z najbardziej wyczekiwanych aplikacji. Marzeniem z kolei jest taka aplikacja, tylko w Polsce oraz w oparciu o nieistniejące jeszcze $PLT (TerraPLN).

Oficjalny Twitter Alice: Alice

Strona internetowa: alice.co

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl