Społeczność Anchor

W grudniu Anchor Protocol odnotował ogromny wzrost, przekraczając próg 10 miliardów dolarów w łącznej wartości zablokowanej (Total Value Locked, TVL), przy ponad 2,6 miliarda dolarów w nowych depozytach $UST. Ten kamień milowy zbiegł się w czasie z przekroczeniem przez $UST $10B w całkowitej kapitalizacji rynkowej oraz z faktem, że Terra stała się numerem 2 wśród blockchainów pod względem TVL, zaraz za Ethereum. Co ważne, wzrostowi depozytów towarzyszył znaczny wzrost popytu po stronie pożyczkobiorców, przy czym wartość zabezpieczeń MoM wzrosła o 83% z 3,1 mld USD do 5,67 mld USD.

Cross-Chain Anchor

Grudniowe dyskusje społecznościowe przyniosły nowe, interesujące pomysły, takie jak Cross-Chain Anchor, który umożliwi użytkownikom łańcuchów kompatybilnych z EVM, takich jak Ethereum i Solana, natywne pożyczanie $UST bez konieczności bridgowania aktywów. Użytkownicy będą wchodzić w interakcję z UI na Anchor podobnym do UI na ich rodzimym łańcuchu – poprawiając ich doświadczenia związane z pożyczaniem. W konsekwencji, Anchor może odblokować falę nowych pożyczkobiorców, którzy do tej pory byli zniechęceni do pożyczania na Anchor, ponieważ większość ich aktywów znajduje się w ich rodzimym łańcuchu. Przechwycenie zaledwie 1% popytu na pożyczki Ethereum, Solana, Avalanche, Polygon, Polkadot, Cosmos i Fantom przyniosłoby prawie 6 miliardów dolarów w nowym zabezpieczeniu na Anchor.

Rozwój techniczny

  • bSOL: Audyt w toku, zakończono wdrażanie sieci testowej.
  • bATOM: Audyt w toku i oczekiwanie na wdrożenie sieci testowej przez pStake.
  • Program Anchor bug bounty od Immunefi jest już aktywny.
  • Kontrola Slippage została udostępniona dla ANC Trade i bLUNA – domyślna wartość dla ANC Trade wynosi 1%, a dla bLUNA 5%.
  • Otrzymaliśmy pierwszy raport z audytu nowego kontraktu oracle dla Chainlink od Cryptonics.

Nowe funkcje, zarządzanie i współpraca

  • Risk Harbor uruchamia zdecentralizowaną ochronę Ozone dla aUST na Anchor. Koszt to 2%.
  • Zachęty ANC-UST LP oraz buybacki ANC zostały przekierowane do Astroportu po udanym głosowaniu społeczności.
  • bLUNA otrzymuje aktualizację, która decentralizuje stakowanie LUNA u walidatorów, automatycznie reinwestuje nagrody i poprawia wykorzystanie w pulach płynności i bridgach.
  • W ramach Anchor Protocol Twitter Space odbywają się dyskusje społecznościowe, w których członkowie społeczności i deweloperzy debatują i odpowiadają na pytania.

Dołącz do społeczności!

Śledź nas na Twitterze, aby otrzymywać aktualizacje.

Dołącz do dyskusji na Anchor Telegram.

Przeczytaj FAQ i dokumenty Anchor, aby uzyskać więcej informacji.

źródło: link

Jeżeli chcesz poznać zasadę działania Anchor Protocol, polecamy nasz artykuł:

Może Cię zainteresować:

Nie przegap:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl