W dniu dzisiejszym społeczność została poruszona informacją o odblokowaniu 3 milionów tokenów Luna.

Sporo osób zastanawiało się, co jest przyczyną tak dużego ruchu, wieszcząc nawet bardzo duże spadki wyceny.

Warto w tym miejscu przypomnieć artykuł napisany przez Do Kwona 9 sierpnia 2021 roku.

Żebyście mogli zrozumieć skąd ten ruch, przybliżymy Wam Project Dawn.

Wprowadzenie do Project Dawn

W duchu przejrzystości, TFL (TerraForm Labs) ogłasza uruchomienie Project Dawn — nowej inicjatywy finansowania ulepszeń infrastruktury krytycznej i podstawowych technologii w celu uzupełnienia przyspieszającego wzrostu ekosystemu Terra.

Błyskawiczny wzrost Terry w 2021 roku był ekscytujący. Przyciągające wzrok wskaźniki, od rosnącego TVL po zaangażowanie społeczne, stały się charakterystyczne dla szybko rozwijającego się ekosystemu wspieranego przez niesamowitą społeczność #LUNAtyków.

Jednak oszałamiające tempo wzrostu podkreśliło potrzebę skalowania zarówno podstawowych technologii, jak i infrastruktury w ekosystemie Terra, zgodnie z eksplodującym ekosystemem. Pogorszenie doświadczeń użytkowników podczas turbulencji na rynku (premiery Anchor, Pylon i TWD) pokazały, że wiele pozostaje do zrobienia, aby infrastruktura finansowa Terra osiągnęła dojrzałość. Nas w TFL doprowadziło to do łatwego wniosku: musimy zrobić więcej. Dlatego niniejszym ogłaszamy uruchomienie Project Dawn z nowym 9-cyfrowym zobowiązaniem kapitałowym.

Najpierw zbudujemy zespół inżynierów w TFL, aby wnieść wkład w podstawowe technologie animujące blockchain Terra: Cosmos, Tendermint i CosmWasm. TFL będzie w stanie wnieść bardzo potrzebny wkład w ustalanie priorytetów inżynieryjnych. Spodziewamy się, że ten zespół będzie jednym z głównych współtwórców technologii Cosmos, wraz z głównymi zespołami w Tendermint, Interchain Berlin i ICF. Zachęcamy również inne projekty oparte na Tendermint i Cosmos do tworzenia zespołów współpracujących w ich organizacjach.

Po drugie, będziemy współpracować z kilkoma wiodącymi w branży partnerami infrastrukturalnymi w celu dalszej dywersyfikacji infrastruktury węzłów ekosystemu. Chociaż w ciągu ostatnich 6 miesięcy poczyniliśmy ogromne postępy w skalowaniu FCD i Mantle, stale rosnąca liczba użytkowników i TVL w ekosystemie Terra również zwiększyła zachęty do ataków DDoS. Konieczne jest, aby usługi społecznościowe i aplikacje TFL działające w łańcuchu Terra opierały się na zdywersyfikowanej infrastrukturze, aby zapobiec ubocznym skutkom ataków i zapewnić lepszy UX dla naszych użytkowników. Wkrótce będziemy mieli więcej do ogłoszenia na temat tych partnerstw.

Po trzecie, będziemy starali się zaoferować bardziej zróżnicowany zestaw opcji dla infrastruktury hostingu walidatorów i kanałów cenowych Oracle.

Project Dawn rozpoczął się od dzisiaj z 5 milionami LUNA odblokowanymi i dystrybuowanymi przez portfel TFL Genesis (wartość rynkowa 150 mln USD).

W związku z Project Dawn, TFL zobowiązuje się do odblokowania maksymalnie 3 milionów tokenów Luna miesięcznie na wszystkie koszty operacyjne. Szczegóły dotyczące każdego odblokowania będą w przejrzysty sposób przekazywane społeczności. Pokryje to zarówno wydatki w Project Dawn, jak i wszystkie inne koszty operacyjne TFL, takie jak dystrybucja tokenów pracowniczych. W szczególności kolejne ogłoszenia dotyczące ulepszeń infrastruktury, przez pryzmat zarówno solidności, jak i decentralizacji, będą publikowane w czwartym kwartale. Wierzymy, że zaowocuje to znacznie większą przewidywalnością emisji tokenów Luna.

Jeżeli tylko pojawią się nowe informacje o Project Dawn, na pewno Wam je przybliżymy.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl